Eski Başkanlar

Geri

SAMSUN TABİP ODASI’NIN TARİHÇESİ BAŞKAN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Türk Tabipleri Birliği Samsun Tabip Odası, hekimler arası dayanışmayı korumak, deontolojiye uymayı sağlamak, tabipliğin kamu ve kişi yararına uygulanmasında düzenleyici bir organ olarak, hekimin hak ve yararlarını kollamak için Ocak 1953 de 6023 sayılı yasa ile kurulmuştur.


Dr. Fahri KURTULUŞ – İlk Başkan (1953-1960)


10.03.1959-24.04.1960 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Fehmi Cumalıoğlu - Başkan
Dt. Zeki Kurtoğlu - G.Sekreter
Dr. Bünyat Arslan
Dr. Fikret Gülüm
Dr. Said Erbil (İstifa)
Yerine
Dr. Fevzi Ceylan

24.04.1960 - 28.03.1963 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Avni Kefeli - Başkan
Dr. Zeki Kurtoğlu - G. Sekreter
Dr. Mustafa Başoğlu
Dr. Cemal Altay
Dr. Fevzi Ceylan

28.03.1963 - 21.03.1965 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Said Erbil - Başkan
Dr. Mithat Veysoğlu
Dt. Haluk Eczacıoğlu
Dr. Selahattin Ereren (İstifa)
Dr. Suat Karagözoğlu (İstifa)
Yerine
Dr. İbrahim Dikmen
Dr. Behçet Kökçüoğlu

21.03.1965 - 28.03.1967 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Said Erbil - Başkan
Dr. Mithat Veysoğlu – G.Sekreter
Dt. Haluk Eczacıoğlu
Dr. Behçet Kökçüoğlu
Dr.İbrahim Diker

28.03.1967 - 30.03.1969 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Adnan Nakipoğlu – Başkan
Dt. Mehmet Egeli –G. Sekreter
Dr. Aydın Demiraydın
Dr. Cemal Altay
Dr. Nurhan Üstün

30.03.1969 - 19.04.1971 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Adnan Nakipoğlu – Başkan
Dt. Zekai Emirlioğlu – G. Sekreter
Dr. Aydın Demiraydın
Dr. Cemal Altay
Dr. Nurhan Üstün

19.04.1971 - 27.03.1973 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Erol Küsefoğlu – Başkan
Dt. Zekai Emirlioğlu – G. Sekreter
Dr. Mustafa Şenel
Dr. Said Erbil
Dr. Bilal Çakır

27.03.1973-24.03.1975 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Fikret Sandıkçı – Başkan
Dr. Oğuz Öner – G. Sekreter
Dt. Necdet Sandıkçı
Dr. Gökhan Canbaz
Dr. Cemal Altay (İstifa)
Yerine
Dr. Mehmet Hatipoğlu (İstifa)
Yerine
Dr. Hüseyin Güzeloğlu

24.03.1975-29.03.1977 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Mithat Veysoğlu – Başkan
Dt. Mehmet Egeli – G. Sekreter
Dr. Coşkun Yetkin
Dr. Rahmi Saraç
Dr. Necati Tamer (İstifa)
Yerine
Dr. İlyas Kocaeli

29.03.1977-1979 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Hikmet Acuner - Başkan
Dr. Erol Küsefoğlu - G. Sekreter
Dr. Seyfettin Ayabakan
Dr. Nejat Erkin
Dt. Mehmet Egeli

1979-01.04.1981 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Hikmet Acuner - Başkan
Dr. Rahmi Saraç - G. Sekreter
Dr. Azizi Sakarya
Dr. Dr. Fahrettin Eminoğlu (İstifa)
Dt. Mustafa Güneşdoğdu (İstifa)
Yerine
Dr. Ercan Saygın
Dt. İsmail Altınörs

01.04.1981-11.12.1983 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Orhan Atyılgan - Başkan
Dr. Aslan Çınar - G. Sekreter
Dr. Namık Meriç
Dr. Nizami Çelenk
Dt. F. Necile (Gündüz) Çokay

11.12.1983-27.04.1986 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Ercan Saygın - Başkan
Dr. Bekir Gökben - G. Sekreter
Dt. Köksal Piyade
Dr. Orhan Atılgan
Dr. Gürsu Eroğlu

27.04.1986-16.04.1988 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Aslan Çınar - Başkan
Dr. Azmi Lütfioğlu – G. Sekreter (İstifa)
Dr. Yaşar Kondakçı
Dr. İ. Gündüz Erel
Dr. Hasan Erbil (İstifa)
Yerine
Dr. İhsan Aytaçoğlu
Yerine
Dr. Hüseyin Akdeniz

16.04.1988-14.04.1990 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Nizami Çelenk – Başkan
Dr. İhsan Aytaçoğlu – G. Sekreter
Dr. İbrahim Sezen
Dr. Naci Şen
Dr. Alper Metin

14.04.1990-25.04.1992 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Güner Gedik - Başkan
Dr. Murat Zinzade – G. Sekreter
Dr. Ersin Alemdağ
Dr. Ayhan Pulur (İstifa)
Dr. Murat Arıkan
Yerine
Dr. Nurettin Demirağ

25.04.1992-17.04.1994 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Selim Bozkurt – Başkan
Dr. Murat Arıkan – G. Sekreter
Dr. Şenay Sönmez
Dr. Zeki Tür
Dr. Okan Kaya
Dr. Ceyda Atalay
Dr. Güner Çinko

17.04.1994-21.04.1996 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. M. Emin Dinççağ - Başkan
Dr. Alper Büyükakkuş - G. Sekreter
Dr. Ceyda Atalay
Dr. Ayhan Özdede
Dr. Eftal Yıldırım
Dr. Mustafa Saltoğlu
Dr. Muzaffer Eskiocak

21.04.1996-09.05.1998 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. M. Emin Dinççağ - Başkan
Dr. Murat Arıkan - G. Sekreter
Dr. Filiz Gülşen Kurtoğlu
Dr. Ö. Faysal Çadır
Dr. Ayhan Özdede
Dr. Levent Karagöz
Dr. Derya Mengü

11.09.1997-09.05.1998 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. İrfan Dönmez - Başkan
Dr. Murat Arıkan - G. Sekreter
Dr. Levent Karagöz
Dr. Ö.Faysal Çadır
Dr. Ferhat Günaydın
Dr. Eftal Yıldırım
Dr. Mustafa Saltoğlu

09.05.1998-29.04.2000 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Murat Mallı - Başkan
Dr. Şükrü Şimşir - G. Sekreter
Dr. İrfan Dönmez
Dr. Mehmet Kundak
Dr. Muammer Gündoğdu
Dr. Murat Arıkan
Dr. Ferhat Günaydın

29.04.2000 - 04.05.2002 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Ferhan Hamarat - Başkan
Dr. Metin Oktay Subaşı - G. Sekreter
Dr. Alper Büyükakkuş
Dr. Mehmet Kundak
Dr. Atilla Tekat
Dr. Funda Furtun
Dr. Mete Özyurt

04.05.2002 - 02.05.2004 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Ramazan Aşcı - Başkan
Dr. Murat Erkan - G. Sekreter
Dr. Alper Büyükakkuş
Dr. Ömer Böke
Dr. Rüştü Kalaç
Dr. Metin Oktay Subaşı
Dr. Selami Yavuz

05.02.2004 - 07.05.2006 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Davut Albayrak - Başkan
Dr. Mithat Günaydın - G. Sekreter
Dr. Erdinç Özoğlu
Dr. Hatice Öz
Dr. Ramazan Açcı
Dr. Rüştü Kalaç
Dr. Murat Arıkan

07.05.2006 - 04.05.2008 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Cem Şahan - Başkan
Dr. Murat Arıkan - G. Sekreter
Dr. Canan Çakır
Dr. Mehmet Kundak
Dr. Yüksel Süllü
Dr. Gürol Özoral
Dr. Mithat Günaydın

04.05.2008 - 16.05.2010 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Cem Şahan - Başkan
Dr. Gürol Özoral - G. Sekreter
Dr. Canan Çakır
Dr. Rüştü Kalaç
Dr. Mustafa Ayvaz
Dr. Nilgün Cengiz
Dr. Mustafa Saltoğlu

16.05.2010 - 13.05.2012 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Mithat Günaydın - Başkan
Dr. Yusuf Köksal - G.Sekreter
Dr. Mustafa Şen
Dr. Halit Bozkurt
Dr. Hüseyin Şinaforoğlu
Dr. Ömer Böke-(İstifa)
Dr. Ahmet Turla (İstifa)
Yerine
Dr. Esmeray Mutlu Yılmaz
Dr. Ertan Sönmez-(İstifa)
Yerine
Dr. Işık Özkefeli

13.05.2012 - 04.05.2014 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Mithat Günaydın - Başkan
Dr. Mustafa Erdil - G.Sekreter
Dr. Hamdi Yücel
Dr. M. Şinasi Gönenç
Dr. Sadettin Bayçelebi
Dr. Rabia Cerrah Karanfil
Dr. Abdurrahman Yıldırım

04.05.2014 - 08.05.2016 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Fatih Özkan - Başkan
Dr. Hamdi Yücel - G.Sekreter
Dr. Mustafa Erdil
Dr. Sinan Akbulut
Dr. Fatih İlkaya
Dr. Mustafa Doğan
Dr. Hüseyin Koray Topgül (İstifa)
Yerine
Dr. Demet Yalçın Kehribar

08.05.2016 Dönemi
Yönetim Kurulu

Dr. Murat Erkan-Başkan
Dr. Nilgün Cengiz-G. Sekreter
Dr. Zeliha Tekcan
Dr. Özgür Ecemiş
Dr. Canan Albayrak
Dr. Ayfer Kamalı Polat
Dr.Oğuz Uzun(İstifa)
Yerine
Dr. Mustafa Özkesen