Haberler

Geri

Başkan Dr. Murat ERKAN : "Büyükşehir Belediyesini tüm yurttaşların su gereksinimlerini ücretsiz karşılamaya çağırıyoruz.”

2020-03-27

BASINA VE KAMUOYUNA

Dünya ve ülkemiz ciddi bir salgınla mücadele etmektedir. Böylesi günlerde herkesin ihtiyacı olan suya ulaşması için, faturalarını ödeyemeyen insanların sularının kesilmemesi yanında, gereksinim duyulan suyun herkes için ücretsiz olması da sağlanması gerektiği belirtildi. Açıklamada, önümüzdeki 3 ay boyunca evde yaşayan her bir kişi için günde 150 litre suyun belediyeler tarafından ücretsiz sağlanması önerildi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından en az 20 saniye süresince ellerin su ve sabunla usulüne uygun yıkanmasının salgının yayılmasını önlemek için alınabilecek en etkili tedbirler olarak açıklandığı kaydedilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Yurttaşlarımıza ellerini sıklıkla yıkama çağrısı yapılırken, bu çağrının amacına ulaşması için tüm yurttaşlarımızın su gereksinimi ücretsiz olarak karşılanmalıdır.

Belediye meclisleri ivedi olarak sanal ortamda toplanmalı, evde yaşayan her yurttaş için günde 150 litre suyun ücretsiz sağlanmasına ilişkin karar almalı ve karar hemen yürürlüğe konmalıdır. Samsun Tabip Odası olarak Büyükşehir Belediyesini tüm yurttaşların su gereksinimlerini ücretsiz karşılamaya çağırıyoruz.”

Dr. Murat Erkan
Samsun Tabip Odası Başkanı

Diğer Fotoğraflar