Haberler

Geri

Her Satırı İnsanlık Onuru!

2018-03-17

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir basın açıklaması yapan Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan, "Çanakkale zaferi; tarihimizin en hüzünlü zaferlerinden biri olmakla beraber, yokluklar içindeki bir milletin çağın en güçlü devletlerin akınına topyekün direnişinin gerçek bir destanıdır.
Bu destanın her satırında insanlık onuru vardır" dedi.

ASLA GERİ DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİLER

Çanakkale Zaferi'nin yaşattığı onurun düşmana sadece silahlı mücadelede değil, verdiği insanlık dersi örnekleriyle de baş eğdiren aziz Mehmetçiklere ait olduğunu belirten Erkan, açıklamasına şöyle devam etti: "Çanakkale Zaferi, tarihin sayfalarına altın harflerle yazılmış, Türk’ün kahramanlık ve şeref abidesi olmuştur. Bu cephenin isimsiz kahramanları; vatanın her bir köşesinden Çanakkale’ye koşarken, asla geri dönmeyi düşünmemişler, Türklük onur ve haysiyetini en güzel şekilde korumakla üzerlerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmişlerdir. Onlar, Çanakkale Zaferi’ni elde etmekle, sadece bir zafer değil, Türk milletinin Anadolu’daki varlığının devamını da sağlamışlardır.

'ATATÜRK GİBİ BİR DAHİ...'

Türk bağımsızlık savaşının temelleri Çanakkale’nin sularında, Conkbayırı’nda ve Anafartalar’da atılmıştır. Dünya tarihinin akışını değiştiren bu zafer, büyük Türk Ulusuna da ATATÜRK gibi dahi bir lider hediye etmiştir. Vatanı için gövdesini siper etmekten asla çekinmeyen Aziz Şehitlerimizin, imkânsızı başaran Seyit Ali Onbaşıların sayesinde bizler, bir asırdır bu topraklar üzerinde güvenle yaşamaktayız. Bu sebepledir ki tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlıkla canlarını feda eden Çanakkale Şehitleri asla unutulmayacak, Türk milletinin kalbinde ebediyen yaşayacaklardır.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 103. yıl dönümünde; "Çanakkale Geçilmez" sözünü tarihe kazıyan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları asil kanlarıyla sulayarak sonsuzluğa ulaşan aziz şehitlerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Ruhları şad olsun."
 

Kaynak: https://www.samsungazetesi.com/samsun-haber/samsun-tabip-odasi-her-satiri-insanlik-onuru-h987389.html

Diğer Fotoğraflar