Haberler

Geri

As. Dr. Mustafa Bilgiç Asistan Tez Yarışması

2023-11-10

As. Dr. Mustafa Bilgiç Asistan Tez Yarışması

 

YÖNERGE

 

 

Amaç

 

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Acil Servisi'nde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastasına müdahale ederken, hastaya kullanılan iğnenin yanlışlıkla eline batması sonucu yakalandığı KKKA nedeniyle 21 Eylül 2012 tarihinde  yaşamını yitiren meslektaşımız Dr. Mustafa Bilgiç’in anısını yaşatmak, uzmanlık eğitimi sonrasındaki asistan tezlerinde nitelikli ve özgün çalışmaları teşvik etmek ve tez danışmanlığı yapan eğitimcileri onurlandırmak.

 

 

Tez

 

01 Ocak – 31 Aralık 2023 tarihleri arasında tez jürileri tarafından onaylanmış ve başarıyla tamamlanmış tezler yarışmaya katılabilir.

 

 

Adaylık başvurusu

 

Adaylık için 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi veya Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık eğitimini tamamlamış olma kuralı aranır. 

Tez danışmanı, Fakülte Akademik Kurulu ya da Eğitim Planlama Koordinasyon Kurulu üyelerinden bir ya da birkaçı tarafından önerilebilir ya da asistan hekim kendisi aday olabilir. 

 

 

Tezin Değerlendirilmesi 

 

Tüm tezler öğretim üyelerinden oluşan bir jüri tarafından puanlama sistemine göre değerlendirilir; daha sonra tezler seçici kurul tarafından, kendi aralarında aldığı puana göre sıralanır. 

 

 

Katılım Tarihi

 

Adaylar tezlerini, başvuru talebini içeren dilekçe ile birlikte basılı veya dijital olarak en geç 15 Ocak 2024  günü mesai bitimine kadar Samsun Tabip Odası’na ulaştırmalıdır. Ayrıca tez danışmanı ve aday hekimin kişisel bilgileri ekte olmalıdır. 

Basılı olarak teslim edilecek tezlerin jüri değerlendirmesi için 3 nüsha olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

 

Ödül: 

 

Sıralamaya giren ilk üç teze ve tez danışmanlarına "ödül belgesi" ve "anı plaketleri" 14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri çerçevesinde 14 Mart 2024 Tıp Bayramı töreninde verilir.

Ayrıca tez yürütücüsü asistanlardan birinciye 10.000 TL, ikinciye 5000 TL ve üçüncüye 3000 TL akademik teşvik ödülü verilecektir.

Diğer Fotoğraflar