Haberler

Geri

OHAL değil, demokrasi istiyoruzz!

2017-11-03

TTB, DİSK, KESK ve TMMOB, Olağanüstü Hal (OHAL) uygulamasının kaldırılması amacıyla “OHAL Değil, Demokrasi İstiyoruz” başlığıyla 81 ilde kampanya başlatılacağını açıkladı.
 

Kampanya, TTB, DİSK, KESK ve TMMOB Başkanlarının katılımıyla 3 Kasım 2017 tarihinde Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen ortak basın toplantısıyla duyuruldu. Basın toplantısına TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel, DİSK Başkanı Kani Beko, KESK Eş Başkanları Mehmet Bozgeyik ve Aysun Gezen ile TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz katıldılar. Basın açıklamasını Kani Beko okudu.
 

Kampanyanın öncelikli amacının 20 Ocak 2018 tarihinde OHAL’in bir kez daha uzatılmaması olduğunun belirtildiği açıklamada, bu amaçla demokratik bir çok etkinliğin yaşama geçirileceği duyuruldu.
 

OHAL rejimine karşı, toplumun tüm kesimlerini ortak mücadeleye çağırıldığı açıklamada, “Yan yana geldiğimizde neler yapabildiğimizin tanığıyız! OHAL rejimine son vererek demokrasiyi kazanacak olan biziz! Laik, demokratik ve sosyal bir cumhuriyeti kendi kollarımızla, aklımızla, yüreğimizle inşa edecek olan biziz! Emekçilerin yüzyıllardır süren mücadele ile kazandığı hakları ve özgürlüklerini OHAL’e terk etmeyecek, demokrasi, barış, eşitlik, özgürlük ve laiklik için mücadeleyi büyüteceğiz!” ifadelerine yer verildi.

Diğer Fotoğraflar